Колективний договір – основа соціального захисту працівників
17 лютого 2023 року, відповідно до плану основних заходів Миколаївського обласного комітету Профспілки, у приміщенні міського Будинку вчителя відбувся семінар-практикум голів первинних профспілкових організацій м. Миколаєва з основних завдань колективно-договірної роботи закладів освіти у період дії правового режиму воєнного стану.

Участь у роботі заходу взяли 86 голів первинних профспілкових організацій закладів освіти міста Миколаєва.

Модератором профспілкового навчання виступила голова міської організації Профспілки С.В. Мовчан, яка ознайомила учасників із програмою семінару та відмітила, що сьогодні найбільш важливим питанням є недопущення  звуження раніше досягнутих норм і зобов’язань щодо колективних договорів закладів освіти, особливо тих аспектів, що стосуються питань оплати та умов праці, соціального захисту працюючих.


Фахівець обласного комітету Профспілки Г.М. Максимова підкреслила дієвість колективно-договірного регулювання трудових відносин для забезпечення балансу інтересів працівників та керівників через реалізацію норм чинного законодавства з урахуванням можливостей закладу освіти в умовах воєнного стану.

І.Ю. Решетнікова, головний спеціаліст відділу з питань праці управління праці, надання соціальних послуг та сімейної політики, приділила основну увагу нюансам повідомної реєстрації колективних договорів.

Також із учасниками семінару було проведено ділову гру щодо форм роботи голів  профспілкових комітетів при веденні колективних переговорів з соціальними партнерами  при внесенні змін та доповнень до колективних договорів.

Під час роботи семінару Г.В. Сачук, голова первинної профспілкової організації ЗОШ №46, презентувала зміст розділу колективного договору між адміністрацією та трудовим колективом свого закладу щодо гарантій діяльності  первинної профспілкової організації.

Наприкінці семінару учасники обмінялися досвідом роботи з цієї теми та підкреслили, що здобуті знання та поради фахівців допоможуть їм у вирішенні основних питань при внесенні змін та доповнень до колективних договорів.


С.В. Мовчан,
голова Миколаївської міської організації Профспілки
Категорія: Новини та події | Переглядів: 12 | | Рейтинг: 5.0/1